To use our website, you must enable JavaScript.

E-Branch Open An Account
ENERY Share

Enerya Enerji A.Ş.
(ENERY) Stock Analysis

Start Date :
―
End Date :
Adjusted Prices
DateClose ₺Highest ₺Lowest ₺Open ₺Vloume LotWeg. Av. ₺
12.10.202614,57014,73014,32014,32031.015.95514,550
09.10.202614,28014,31014,14014,21038.935.31714,245
08.10.202614,15014,22013,73014,05048.164.75814,048
07.10.202614,00014,11013,79013,85052.661.54513,943
06.10.202613,82013,88013,09013,82081.135.04413,678
05.10.202613,79013,93013,64013,69035.292.53913,791
02.10.202613,64013,85013,40013,54066.028.95813,633
01.10.202613,53013,62012,95013,35082.850.34013,279
30.09.202613,22013,61013,00013,13099.422.85713,276
29.09.202613,08013,13012,67012,80050.626.31812,950
28.09.202612,70013,64012,33013,480101.648.97112,773
25.09.202613,51013,59013,08013,08065.705.37913,425
24.09.202613,04013,19012,92013,08060.615.85113,043
23.09.202613,03013,20012,66012,66083.770.47612,970
22.09.202612,61012,73012,00012,00078.669.19412,397
21.09.202611,84012,93011,84012,840115.318.69612,276
18.09.202612,85013,02012,13012,670106.104.27612,694
17.09.202612,66012,75010,89011,760149.440.57111,741
16.09.202611,94013,26011,43012,750211.817.62512,191
15.09.202612,70012,77012,37012,40060.707.91312,581
14.09.202612,40012,42012,11012,19059.170.67212,315
14,57₺
Current Price
%2,03
Daily Change
%5,66
Weekly Change
%19,62
Monthly Change
%43,25
Yearly Change
%299,62
2-Year Change

ENERY Trading Graph (Adjusted Prices)

Lowest/Highest Prices ENERY

ENERY Lowest Prices Highest Prices
Daily 14,32 ₺ 14,73 ₺
1 Week 13,09 ₺ 14,73 ₺
1 Month 10,89 ₺ 14,73 ₺
6 Months 8,04 ₺ 14,73 ₺
1 Year 8,04 ₺ 14,73 ₺

Key Indicators ENERY

23,34
P/E Ratio
2,01
PD/DD Ratio
%299,62
2 Years of Change
%514,04
3 Years of Change
N/A
4 Years of Change
N/A
5 Years of Change

Special Statistics ENERY

Parametre Value
Last Price 14,57 ₺ - 12.10.2026
Weg. Av. Price 14,55 ₺
Open Price 14,32 ₺
Prev Price 14,28 ₺ - 09.10.2026
Daily Change %2,03
Net Profit/Capital 0,48
Period 26-06
Parametre Value
Capital 9.000.000.000,00 ₺
Equity 65.285.908.662,00 ₺
Market Value 131.400.000.000,00 ₺
Public Ownership Ratio %20,48
Net Profit 4.347.919.250,00 ₺
P/E Ratio 23,34
MV/BV 2,01
*Data is received with a delay of at least 15 minutes. Data is obtained during Istanbul Stock Exchange trading hours; on days and times when the Istanbul Stock Exchange is closed, the closing data of the last trading day is reflected.

Company Information

Company Information
Company NameEnerya Enerji A.Ş.
Industry1) Doğal gaz, elektrik ya da su dağıtım şebekesi ve diğer tesisleri kurmak, kurdurtmak veya mevcut tesisleri devralarak doğal gaz, elektrik, su dağıtımını ve mahalli gaz, elektrik, su şebekelerinin yapımı ile bunların nakli faaliyetlerini yürütmek, bu faaliyet ile ilgili doğal gazı, elektriği, suyu satın almak ve satmak ve dağıtım şebekesi için sevkiyat kontrol merkezi ve diğer tesisleri kurmak ya da kurdurtmak.2) Doğalgaz, elektrik ve enerji başta olmak üzere sınai, ticari, zırai, mali, inşaat, taahhüt, petrol, petrol ürünleri, telekomünikasyon, mobitex malzemeleri ile her türlü taşımacılık, otomotiv, madencilik, turizm sektörü konularıyla iştigal eden şirketler ile yapacağı tüm faaliyetleri katılım finans ilke ve esaslarına göre düzenlemek ve yürütmek kaydıyla banka, finans kurumu, aracı kurum, sigorta, faktoring ve finansal kiralama şirketini yurtiçinde veya yurtdışında bizzat kurabilmek, kurulmuş olanlara ortak sıfatı ile katılmak, yabancı ve yerli şirketlerle yurt içinde ve yurt dışında işbirliğinde bulunmak, bunlarla şirket kurmak. mali mesuliyetin paylaşılmasına dayanan anlaşmalar yapabilmek, idarelerini üstlenebilmek, bu maksatla kurduğu veya iştirake uygun gördüğü şirketlere ayni veya nakdi sermaye koyabilmek, bu kapsamdaki şirketlerin sermaye arttırımlarına iştirak edebilmek.3) Sermaye ve/veya yönetimine katıldığı veya iştirak ettiği sermaye şirketlerini faaliyet konularında girişecekleri yatırımlarla kapasiteyi artıran, kaliteyi ıslah eden veya maliyeti düşüren tevsi veya yenileme yatırımları ile ilgili ön etütler yapabilmek, bunların fizibilitelerini, finansman dengelerini inceleyerek mali imkânı olduğu takdirde bunlara yukarıda yazılı usullerle sermaye iştiraklerinde bulunabilmek.4) Kendi veya sermaye ve/veya yönetimine katıldığı şirketlerin ihtiyaçları için yurt içi ve yurt dışındaki bankalardan ve kredi kuruluşlarından teminatlı veya teminatsız kısa, orta veya uzun vadeli krediler alabilmek.5) 1) Yatırım Hizmetleri ve Faaliyetleri niteliğinde olmamak kaydıyla; Sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde belirlenen esaslara uygun olmak, sermaye piyasası mevzuatının örtülü kazanç aktarımına ilişkin hükümleri saklı kalmak ve yatırımcıların aydınlatılmasını teminen özel durumlar kapsamında sermaye piyasası mevzuatının öngördüğü gerekli açıklamaların yapılması kaydıyla her türlü sermaye piyasası aracını alabilir veya satabilir.6) Sermaye ve/veya yönetimine katıldığı şirketlere vergi, ithalat/ihracat, gümrük, hukuk ve buna benzeyen işletme ile ilgili konularda istişari hizmetler sağlayabilmek, bu şirketlerin muhasebe, tahsilat, personel, eğitim gibi müşterek hizmetlerini toplu bir bünye içerisinde daha ekonomik bir şekilde sağlamak için bir elden yürütebilmek ve bu konularda kendilerine yardımcı olabilmek.7) Şirket; amaç ve konusunu gerçekleştirmek için mevzuatın gerekli kıldığı tüm iş ve işlemleri yerine getirerek gerekli izin, imtiyaz, ruhsatname, patent, ihtira beratları, lisans, know-how marka, fesihname, belge, alametifarika gibi sınai, fikri mülkiyet haklarını ve emsali hakları iktisap edebilmek veya tamamen üçüncü şahıslara devredebilmek, her türlü sınai, mali hukuki işlem ve tasarruflarda bulunabilmek, resmi ve özel bilumum ihalelere iştirak edebilmek, acentelik, mümessillik, komisyonculuk, bayilik, distribütörlük alabilmek ve verebilmek, yukarıdaki hakları kiraya verebilmek veya kiralayabilmek, gayelerinin oluşmasını teminen kısa, orta ve uzun vadeli istikrazlar akdedebilir, aval ve kefalet kredileri temin edebilmek.
Addressİçerenköy Mah. Yeşilvadi Sok. No:3/4 Ataşehir/İSTANBUL
Phone0 216 665 13 00
Fax0 216 665 13 01
Board of Directors-AHMET AHLATCI, -AHMET EMİN AHLATCI, -ATEŞ AHLATCI, -KASIM KAHRAMAN, -TUNCAY KARAHAN, -ALİ İHSAN SILKIM, -RAMAZAN TUNÇ, -ÖZDEN KOÇ
Period26-06
Initial Public Offering Date18-08-2006

Partners

PartnersCapital ₺Ratio %
AHLATCI DOĞAL GAZ DAĞITIM ENERJİ VE YATIRIM AŞ.6.556.960.922,32072,855
DİĞER2.028.150.137,00022,535
HİSSE GERİ ALIM414.888.940,3504,610

Subsidiaries

SubsidiariesCapital ₺Ratio %
Enerya Konya Gaz Dağtım A.Ş.2.167.196.589,00075,640
Dünya Katılım Bankası A.Ş.2.108.001.678,00029,000
Enerya Antalya Gaz Dağıtım A.Ş.1.996.287.782,00089,990
AHL Ahlatcı Finansal Yönetim A.Ş.1.798.000.000,00029,000
Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş.1.348.468.502,00089,990
Enerya Aydın Gaz Dağıtım A.Ş.1.259.499.402,00089,990
Enerya Aksaray Gaz Dağıtım A.Ş.600.641.125,00089,950
Enerya Erzincan Gaz Dağıtım A.Ş.527.624.414,00089,990
Ahlatcı Altın İşletmeleri A.Ş.500.000.000,000100,000
Enerya Kapadokya Gaz Dağıtım A.Ş.449.189.287,00062,990
Enerya Karaman Gaz Dağtım A.Ş.358.740.000,00090,000
Enerya Ereğli Gaz Dağıtım A.Ş.237.938.517,00089,970
Büyük Marmara Doğal Gaz ve Elektrik A.Ş.24.500.000,00049,000
Marmara Yalova Gaz Dağıtım A.Ş.24.500.000,00049,000
Marmara Çorlu Gaz Dağıtım A.Ş.24.500.000,00049,000

Divisions

SymbloDateRatioRights IssueBonus IssueDividend
ENERY25-08-2026​1.001880,0000,0001,667
ENERY11-08-2025​1.0012080,0000,0001,111
ENERY13-03-2025​62.068970,0006.106,8960,000
ENERY25-07-2024​1.0018020,0000,00034,483