To use our website, you must enable JavaScript.

E-Branch Open An Account
ESEN Share

Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.
(ESEN) Stock Analysis

Start Date :
―
End Date :
Adjusted Prices
DateClose ₺Highest ₺Lowest ₺Open ₺Vloume LotWeg. Av. ₺
12.10.20262,4502,5402,4402,53013.825.9932,483
09.10.20262,5102,5602,4702,47011.053.3292,530
08.10.20262,4702,4902,4102,49013.294.7122,446
07.10.20262,4502,5702,4502,54014.269.2712,498
06.10.20262,5502,6002,5102,56016.342.3672,557
05.10.20262,5402,6502,5302,61016.461.2172,574
02.10.20262,5902,6302,5702,61013.744.6482,593
01.10.20262,6102,6302,4802,48018.862.0792,562
30.09.20262,4802,6002,4702,53020.656.8992,519
29.09.20262,5102,5702,5102,54010.400.2862,533
28.09.20262,5402,6802,5102,68016.150.1452,563
25.09.20262,7002,7402,6802,70012.778.8792,715
24.09.20262,7002,8402,7002,81018.566.7632,771
23.09.20262,8102,9202,8002,90028.101.7902,862
22.09.20262,8902,9302,8602,91024.661.9152,891
21.09.20262,9103,0002,8003,00031.839.6292,863
18.09.20263,0003,0702,8903,07034.015.3082,961
17.09.20263,0903,2303,0603,19041.261.2193,132
16.09.20263,1903,3503,0603,31028.959.6493,226
15.09.20263,3503,4303,3303,38020.557.9463,384
14.09.20263,3703,4703,3703,47026.972.7923,418
2,45₺
Current Price
%-2,39
Daily Change
%-3,54
Weekly Change
%-29,60
Monthly Change
%-83,02
Yearly Change
%-14,34
2-Year Change

ESEN Trading Graph (Adjusted Prices)

Lowest/Highest Prices ESEN

ESEN Lowest Prices Highest Prices
Daily 2,44 ₺ 2,54 ₺
1 Week 2,41 ₺ 2,60 ₺
1 Month 2,41 ₺ 3,47 ₺
6 Months 2,41 ₺ 5,10 ₺
1 Year 2,41 ₺ 16,77 ₺

Key Indicators ESEN

-4,56
P/E Ratio
0,28
PD/DD Ratio
%-14,34
2 Years of Change
%-32,68
3 Years of Change
%43,14
4 Years of Change
%148,19
5 Years of Change

Special Statistics ESEN

Parametre Value
Last Price 2,45 ₺ - 12.10.2026
Weg. Av. Price 2,48 ₺
Open Price 2,53 ₺
Prev Price 2,51 ₺ - 09.10.2026
Daily Change %-2,39
Net Profit/Capital 0,44
Period 26-06
Parametre Value
Capital 1.820.000.000,00 ₺
Equity 15.926.793.430,00 ₺
Market Value 4.459.000.000,00 ₺
Public Ownership Ratio %44,87
Net Profit 807.116.748,00 ₺
P/E Ratio -4,56
MV/BV 0,28
*Data is received with a delay of at least 15 minutes. Data is obtained during Istanbul Stock Exchange trading hours; on days and times when the Istanbul Stock Exchange is closed, the closing data of the last trading day is reflected.

Company Information

Company Information
Company NameEsenboğa Elektrik Üretim A.Ş.
IndustryElektrik üretmek amacıyla yurt İçinde veya yurt dışında elektrik santralleri kurmak, işletmeye almak, devralmak, kiralamak, kiraya vermek veya kurulmuş olanları salın almak. Gerektiğinde elektrik üretim lisansı almak, çıkartmak.Hidroelektrik santralleri, jeotermal elektrik üretim santralleri, güneş enerji santralleri, rüzgar enerji santralleri, rüzgar tribünlerini parça parça veya tüm olarak almak, malzemelerini imal etmek, satmak, kiraya vermek, kiralamak, kurulumunu yapmak, gerektiğinde hu santrallere ilişkin sökülebilen parçaların ithalat-ihracatını yapmak, bakım ve onarımını yapmak. Ürettiği elektrik enerjisini ve/veya kapasiteyi toptan satış lisansı sahibi tüzel kişilere, perakende satış lisansı sahihi tüzel kişilere ve serbest tüketicilere, veya ilgili kuruluşlara ikili anlaşmalar yoluyla satmak.
AddressNext Level Loft Ofis Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi No 4/68 Kat: 25/26 Çankaya / ANKARA
Phone0 312 438 46 40
Fax0 312 438 46 41
Board of Directors-YUSUF ŞENEL, -ÇAĞLAR GÜLVEREN, -TOLGAY BENDERLİ, -SELMA DİKMEN, -ÇİĞDEM DİLEK, -MEHMET ARPACI
Period26-06
Initial Public Offering Date20-08-2015

Partners

PartnersCapital ₺Ratio %
NATUREL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ1.001.000.000,00055,000
DİĞER818.438.221,00044,969
HİSSE GERİ ALIM561.779,4000,031

Subsidiaries

SubsidiariesCapital ₺Ratio %
MARGÜN ENERJİ ÜRT. SAN. VE TİC. A.Ş.2.144.687.856,00072,700
HEZ ENERJİ İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş436.207.699,000100,000
RSC ELEKTRİK ÜRETİM İNŞAAT TUR.A.Ş.236.279.171,00072,700
ANATOLİA YENİLENEBİLİR ENERJİ A.Ş.181.753.208,00072,700
BOSPHORUS YENİLENEBİLİR ENERJİ A.Ş.83.606.476,00072,700
ENDA ENERJİ HOLDİNG A.Ş.76.336.347,00017,460
MARGÜN JEOTERMAL ENERJİ ÜRETİM A.Ş.56.343.495,00056,340
AGAH ENERJİ ÜRT. SAN. VE TİC. A.Ş.55.979.988,00072,700
ANGORA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.50.890.898,00072,700
NATUREL CHARGEN ELEKTRİK A.Ş.17.500.000,00011,670
SOLEİL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİC. A.Ş.9.087.660,00072,700
ENSOFT TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VE ARGE A.Ş.7.270.128,00072,700
EGARAJ ELEKTRİKLİ TAŞITLAR DANIŞMANLIK VE SERVİS HİZMETLERİ A.Ş3.143.000,00010,000
MARGUN ROMANIA CLIMATECH SRL908.766,00072,700
MARGUN CLIMATECH B.V.727.013,00072,700
PLUGİNN ELEKTRİKLİ TAŞITLAR ŞARJ SİSTEMLERİ VE YAZILIM HİZMETLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş.642.900,00010,000
MARGUN UK CLIMATECH LTD181.753,00072,700
MARGUN SPAIN CLIMATECH S.L.181.753,00072,700
MARGUN ITALY CLIMATECH SRL181.753,00072,700
MARGUN GREECE CLIMATECH A.E.181.753,00072,700
TROYA YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET A.Ş.85.061,00072,700

Divisions

SymbloDateRatioRights IssueBonus IssueDividend
ESEN12-08-2025​70,000600,0000,000
ESEN29-11-2023​4.06250,000306,2500,000
ESEN12-04-2023​1.0025910,0000,00015,625
ESEN10-08-2022​1.0034010,0000,00012,000
ESEN19-04-2021​1.0001990,0000,0000,703