To use our website, you must enable JavaScript.

E-Branch Open An Account
GESAN Share

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt Ve Ticaret A.Ş.
(GESAN) Stock Analysis

Start Date :
―
End Date :
Adjusted Prices
DateClose ₺Highest ₺Lowest ₺Open ₺Vloume LotWeg. Av. ₺
12.10.202640,88042,70040,38041,9607.952.62641,359
09.10.202641,94042,10040,54040,8006.565.64141,579
08.10.202640,70041,12039,22039,9807.236.22640,283
07.10.202639,90042,10039,46042,0006.457.07740,314
06.10.202642,12043,44041,36042,7207.451.21742,233
05.10.202642,68046,50042,60045,5608.879.55243,956
02.10.202645,68045,68042,38042,60011.488.99844,184
01.10.202642,60043,42038,68039,74016.748.55641,459
30.09.202639,76043,10039,14043,00011.371.12940,349
29.09.202643,48043,64041,50043,12010.433.86842,795
28.09.202643,48045,32041,88044,50016.530.40442,914
25.09.202646,52046,86044,30046,00015.157.92845,774
24.09.202645,46049,98044,14048,00016.885.22047,564
23.09.202648,02053,35047,54051,70018.872.89250,281
22.09.202650,05050,05044,00044,10031.532.71648,264
21.09.202645,54047,16043,54047,00031.854.87145,293
18.09.202648,36050,90043,26043,26070.975.99645,753
17.09.202648,06048,06048,06048,0606.706.47448,060
16.09.202653,40060,00053,40060,0008.866.75055,945
15.09.202659,30062,50059,30061,10013.369.24060,894
14.09.202661,10063,10060,55060,65014.599.30461,176
40,88₺
Current Price
%-2,53
Daily Change
%-4,22
Weekly Change
%-33,42
Monthly Change
%-6,67
Yearly Change
%4,29
2-Year Change

GESAN Trading Graph (Adjusted Prices)

Lowest/Highest Prices GESAN

GESAN Lowest Prices Highest Prices
Daily 40,38 ₺ 42,70 ₺
1 Week 39,22 ₺ 43,44 ₺
1 Month 38,68 ₺ 63,10 ₺
6 Months 38,68 ₺ 97,20 ₺
1 Year 38,68 ₺ 97,20 ₺

Key Indicators GESAN

12,47
P/E Ratio
1,09
PD/DD Ratio
%4,29
2 Years of Change
%-60,31
3 Years of Change
%50,29
4 Years of Change
%614,06
5 Years of Change

Special Statistics GESAN

Parametre Value
Last Price 40,88 ₺ - 12.10.2026
Weg. Av. Price 41,36 ₺
Open Price 41,96 ₺
Prev Price 41,94 ₺ - 09.10.2026
Daily Change %-2,53
Net Profit/Capital 2,30
Period 26-06
Parametre Value
Capital 460.000.000,00 ₺
Equity 17.225.457.000,00 ₺
Market Value 18.795.600.000,00 ₺
Public Ownership Ratio %37,08
Net Profit 1.056.870.000,00 ₺
P/E Ratio 12,47
MV/BV 1,09
*Data is received with a delay of at least 15 minutes. Data is obtained during Istanbul Stock Exchange trading hours; on days and times when the Istanbul Stock Exchange is closed, the closing data of the last trading day is reflected.

Company Information

Company Information
Company NameGirişim Elektrik Sanayi Taahhüt Ve Ticaret A.Ş.
Industrya-) Elektrik enerjisi üretimi, iletimi ve dağıtımı için gerekli santralleri, alışveriş merkezleri, konut, bina, hastane, turizm ve benzeri her türlü tesislerin, elektrik sistemlerini tesis etmek, kurmak, montajlarını yapmak taşeron veya müteahhitliğini üstlenmek bu maksatla gerekli tüm malzeme ve teçhizatın üretimini yapmak, pazarlamak, ihracat ve ithalatını yapmak,b-) Elektrik ve diğer enerji konularında üretim, iletim ve dağıtım ile ilgili tesisler kurmak, yapmak, işletmek veya söz konusu tesisleri taahhüt yoluyla gerçekleştirmek veya başkalarına ait benzeri tesisleri kiralamak ve işletmek üzere anlaşmalar yapmak, işlettiği ve kiraladığı tesisler ile kendine ait tesisler başkalarına devretmek, konusu ile ilgili her türlü mühendislik danışmanlık hizmetleri yapmak,c-) Elektrik enerjisi üretimi, iletimi ve dağıtımı ile ilgili tesislerin yap işlet devret modeli çerçevesindeki taahhütlerine girmek bu tesislerde yer alan baraj, santral, kanal, tünel ve benzeri diğer tesisler yapmak,d-) Elektrik elektronik telekomünikasyon bilgi iletişimi ve mekanik konularında fizibilite proje tesis ve malzeme taahhütleri inşa ve montaj çalışmaları yapmak,e-) İştigal konusu aynı olan yurt içi ve yurt dışındaki kuruluşlarla iş ilişkileri tesis etmek acentelik, distribütörlük, temsilcilik, yetkili satıcılık ve bayilik hakları almak veya vermek lisans ve patent anlaşmaları yapmak, devralmak, devretmek,f-) Amaç ve iştigal konusu kapsamında olan tesisler şube, teşhir merkezleri, satış yerleri ve şantiye kurmak,g-) Amaç ve konu kapsamında kalan her çeşit ham veya mamul madde makine malzeme araç ve gereç almak ve imal etmekh-) Sadece iştigal konuları ile ilgili olarak acentelik, mümessillik, komisyonculuk, nakliyecilik ve tellallık yapmaki-) SPK'nun örtülü kazanç aktarımına ilişkin hükümleri saklı olmak kaydıyla, çalışma konularına uygun şirketlerin hisselerini almak, ortak olmak veya kurulmakta olan bu tür şirketlere kurucu ortak olarak katılmak,j-) Yatırım hizmetleri ve faaliyetleri niteliğinde olmamak kaydıyla konusu dahilindeki şirketlerin hisse senetlerini almak, satmak, bu işletmeleri aktif ve pasifi ile devralmak, devretmek,k-) Yukarıdaki sayılan ve çalışma konusuna giren işlerde kendi ticaret kanunlarına uygun olarak yurt dışında hizmet vermek ve faaliyette bulunmak,l-) Her türlü elektrik veya elektromekanik malzeme üretimi yapmak,m-) Her türlü elektrik otomasyon aydınlatma elektromekanik sistem ve malzemelerin yurt içi ve yurt dışından alım satımını yapmak.
AddressSaray Mah. Atom Cad. No:15 Kahramankazan / Ankara-Türkiye
Phone0 312 309 03 44
Fax0 312 309 03 54
Board of Directors-MUHİTTİN BEHİÇ HARMANLI, -ALİ GÖKHAN ÖZTÜRK, -AYŞE BERİL HARMANLI, -SAVAŞ ATANUR KAZAZ, -MEHMET LEVENT YILMAZ
Period26-06
Initial Public Offering Date19-07-1999

Partners

PartnersCapital ₺Ratio %
DİĞER176.340.000,00038,340
MUHİTTİN BEHİÇ HARMANLI166.212.200,00036,130
ALİ GÖKHAN ÖZTÜRK78.067.800,00016,970
RAMİN MALEK24.655.000,0005,360
MESUT BAZ14.725.000,0003,200

Subsidiaries

SubsidiariesCapital ₺Ratio %
EUROPOWER ENERJİ VE OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.660.000.000,00052,710
EURO POWER ALGERIA SARL15.000.000,00025,000
GIRISIM ELEKTRIK MOROCCO S.A.R.L A.U1.000.000,000100,000
EUROPOWER UKRAINE LLC50.000,00099,000
EUROPOWER ENERJİ DOO SKOPJE5.000,00051,000
GIRISHIM ELECTRIC ROMANIA S.R.L2.000,000100,000
GIRISIM ELEKTRIK DOO BEOGRAD1,000100,000

Divisions

SymbloDateRatioRights IssueBonus IssueDividend
GESAN04-04-2023​40,000300,0000,000