To use our website, you must enable JavaScript.

E-Branch Open An Account
OTKAR Share

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.
(OTKAR) Stock Analysis

Start Date :
―
End Date :
Adjusted Prices
DateClose ₺Highest ₺Lowest ₺Open ₺Vloume LotWeg. Av. ₺
12.10.2026336,500350,000326,500346,500716.046338,236
09.10.2026347,000353,000341,000344,250742.706347,124
08.10.2026344,000348,250332,250336,250829.346341,932
07.10.2026336,750350,250335,250343,000939.043343,224
06.10.2026341,250345,750328,000340,500936.276337,431
05.10.2026340,500357,000335,500350,7502.206.123344,835
02.10.2026340,250340,250340,250340,250227.585340,250
01.10.2026309,500309,500309,500309,500100.256309,500
30.09.2026281,500289,750275,000287,500290.505281,450
29.09.2026287,250300,750287,250298,500221.718294,819
28.09.2026298,500304,750291,500304,250268.386296,570
25.09.2026303,250309,000301,750306,000139.499304,824
24.09.2026306,000315,750300,000301,500328.037309,264
23.09.2026315,750319,000306,000307,750481.510313,739
22.09.2026307,750311,500300,000302,000429.014306,812
21.09.2026302,000304,500292,250304,500297.266298,549
18.09.2026304,750307,500296,250307,500488.989301,358
17.09.2026306,500307,500294,000300,000347.869303,165
16.09.2026300,750305,250289,500304,000385.009297,235
15.09.2026304,000314,500303,500313,500330.133307,715
14.09.2026313,500321,250312,250320,500203.396316,789
336,50₺
Current Price
%-3,03
Daily Change
%-1,17
Weekly Change
%5,16
Monthly Change
%-28,06
Yearly Change
%-27,28
2-Year Change

OTKAR Trading Graph (Adjusted Prices)

Lowest/Highest Prices OTKAR

OTKAR Lowest Prices Highest Prices
Daily 326,50 ₺ 350,00 ₺
1 Week 326,50 ₺ 353,00 ₺
1 Month 275,00 ₺ 357,00 ₺
6 Months 270,00 ₺ 411,00 ₺
1 Year 270,00 ₺ 540,00 ₺

Key Indicators OTKAR

-6,62
P/E Ratio
7,34
PD/DD Ratio
%-27,28
2 Years of Change
%-13,61
3 Years of Change
%214,10
4 Years of Change
%419,84
5 Years of Change

Special Statistics OTKAR

Parametre Value
Last Price 336,50 ₺ - 12.10.2026
Weg. Av. Price 338,24 ₺
Open Price 346,50 ₺
Prev Price 347,00 ₺ - 09.10.2026
Daily Change %-3,03
Net Profit/Capital -37,44
Period 26-06
Parametre Value
Capital 120.000.000,00 ₺
Equity 5.508.500.000,00 ₺
Market Value 40.410.000.000,00 ₺
Public Ownership Ratio %27,16
Net Profit -4.493.317.100,00 ₺
P/E Ratio -6,62
MV/BV 7,34
*Data is received with a delay of at least 15 minutes. Data is obtained during Istanbul Stock Exchange trading hours; on days and times when the Istanbul Stock Exchange is closed, the closing data of the last trading day is reflected.

Company Information

Company Information
Company NameOtokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.
IndustryHer türlü paletli veya tekerlekli kara, deniz ve hava savunma araçları ile zırhlı güvenlik araçlarının, ticari maksatlı otobüs, kamyon, minibüs, midibüs, panel gibi mal ve yolcu ulaşım sistemlerinin, arazi aracı, traktör, treyler, semi-treyler ve benzeri taşıt araçlarının, ticari amaçla kullanılacak deniz ve hava araçlarının; gövdelerinin, karoserlerinin, motorlarının, şasilerinin ve benzer her türlü mekanik veya elektronik aksamının, askeri araçlarda kullanılan kule ve silah sistemlerinin ve benzeri alt sistemlerinin tasarımı, üretimi, ithali, montajı, bakimi, eğitimi ve tamiri, gerektiğinde bu araç veya alt sistemlerinin yenileştirmesi ve modernizasyonu, araç ve alt sistemlere ait üretim ve yedek parçalarının tedariki, bu konularda ARGE ve teknoloji geliştirme, ürünlerin iç ve diş satısı, toplu taşıma araçlarının işletilmesi, test merkezlerinin kurulması, diğer şirket ve kuruluşlara test ve sertifikalandırma hizmet satısı.
AddressTaşdelen Mahallesi Sırrı Çelik Bulvarı No:5 34788 Çekmeköy/İstanbul
Phone0 216 489 29 50
Fax0 216 489 29 67
Board of Directors-YILDIRIM ALİ KOÇ, -SELİN AYLA ÜNVER, -LEVENT ÇAKIROĞLU, -HAYDAR YENİGÜN, -İBRAHİM AYKUT ÖZÜNER, -AHMET SERDAR GÖRGÜÇ, -FATMA FÜSUN AKKAL BOZOK, -KAMİL ÖMER BOZER, -AHMET TURUL
Period26-06
Initial Public Offering Date23-01-1963

Partners

PartnersCapital ₺Ratio %
KOÇ HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ56.850.122,77047,380
DİĞER33.375.158,08027,810
ÜNVER HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ29.774.719,15024,810

Subsidiaries

SubsidiariesCapital ₺Ratio %
Automecanica SA10.892.627,50096,770
Otokar Land Systems SRL250.000,000100,000
Otokar Europe SAS100.000,000100,000
Otokar Italia S.R.L.100.000,000100,000
Al Jasoor Heavy Vehicle Industry LLC73.500,00049,000
Otokar Land Systems Limited50.000,000100,000
Otokar Europe Filiala Bucuresti S.R.L.46.000,000100,000
Otokar Central Asia Limited25.000,000100,000
Sisteme de Aparare Romania (SAROM) SRL19.678,00098,390

Divisions

SymbloDateRatioRights IssueBonus IssueDividend
OTKAR03-04-2024​1.0138890,0000,000600,000
OTKAR16-05-2023​50,000400,0000,000
OTKAR28-03-2022​1.0482960,0000,0002.083,333
OTKAR24-03-2021​1.0463820,0000,0001.666,667
OTKAR23-03-2020​1.0813270,0000,000833,333
OTKAR25-03-2019​1.0274980,0000,000300,000
OTKAR22-03-2018​1.0255660,0000,000291,667
OTKAR31-03-2017​1.0209210,0000,000250,000
OTKAR04-04-2016​1.0278040,0000,000300,000
OTKAR02-04-2015​1.0354240,0000,000333,330
OTKAR04-04-2014​1.079710,0000,000416,670
OTKAR03-04-2013​1.0499070,0000,000266,670
OTKAR21-03-2012​1.0654450,0000,000200,000
OTKAR22-03-2011​1.0254120,0000,00062,500
OTKAR24-03-2010​1.046780,0000,00085,000
OTKAR13-04-2009​1.032720,0000,00030,000
OTKAR12-05-2008​1.079420,0000,000125,000
OTKAR15-05-2007​1.0720880,0000,000125,000
OTKAR15-05-2006​1.0337550,0000,00040,000
OTKAR16-05-2005​1.1290320,0000,00060,000
OTKAR28-07-2003​3.063270,000206,3270,000
OTKAR05-05-2003​1.065490,0000,00055,500
OTKAR26-12-2002​10,0000,0000,000
OTKAR31-05-2002​1.094660,0000,00065,000
OTKAR05-06-2001​1.50,00050,0000,000
OTKAR15-05-2001​1.060,0000,00075,000
OTKAR14-06-2000​20,000100,0000,000
OTKAR15-05-2000​1.010,0000,00063,651