To use our website, you must enable JavaScript.

E-Branch Open An Account
PGSUS Share

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.
(PGSUS) Stock Analysis

Start Date :
―
End Date :
Adjusted Prices
DateClose ₺Highest ₺Lowest ₺Open ₺Vloume LotWeg. Av. ₺
12.10.2026133,300135,100133,000134,8003.434.860133,825
09.10.2026134,400136,500134,200136,4007.480.058135,036
08.10.2026135,600137,100133,100136,7006.075.114135,214
07.10.2026136,500140,200136,300139,8006.866.882137,466
06.10.2026140,200143,300139,500143,0006.858.647141,254
05.10.2026142,900143,700141,700141,8005.486.436142,730
02.10.2026141,600142,100139,200140,5005.487.210140,991
01.10.2026140,500142,200137,200137,2007.871.503140,090
30.09.2026136,100143,600136,000142,40010.168.428139,902
29.09.2026142,400144,500141,800143,7007.569.164143,130
28.09.2026143,700147,100141,900145,5006.480.425143,921
25.09.2026146,700147,600145,700147,1004.204.148146,716
24.09.2026145,700151,100145,500150,2005.318.567148,074
23.09.2026150,300152,600150,000151,6006.771.610151,417
22.09.2026151,300153,600150,300151,0009.426.317152,046
21.09.2026151,200151,200145,300147,80011.889.437148,350
18.09.2026147,600151,600147,200149,8007.753.163148,832
17.09.2026150,200151,700144,100144,50018.488.091148,234
16.09.2026145,200150,300140,500150,10016.413.278145,539
15.09.2026150,000156,600149,700156,6009.259.141152,583
14.09.2026156,600160,000151,100153,70016.567.528156,182
133,30₺
Current Price
%-0,82
Daily Change
%-6,72
Weekly Change
%-13,55
Monthly Change
%-38,17
Yearly Change
%-40,78
2-Year Change

PGSUS Trading Graph (Adjusted Prices)

Lowest/Highest Prices PGSUS

PGSUS Lowest Prices Highest Prices
Daily 133,00 ₺ 135,10 ₺
1 Week 133,00 ₺ 143,30 ₺
1 Month 133,00 ₺ 160,00 ₺
6 Months 133,00 ₺ 198,00 ₺
1 Year 133,00 ₺ 226,10 ₺

Key Indicators PGSUS

-51,29
P/E Ratio
0,59
PD/DD Ratio
%-40,78
2 Years of Change
%-10,40
3 Years of Change
%137,95
4 Years of Change
%736,35
5 Years of Change

Special Statistics PGSUS

Parametre Value
Last Price 133,30 ₺ - 12.10.2026
Weg. Av. Price 133,82 ₺
Open Price 134,80 ₺
Prev Price 134,40 ₺ - 09.10.2026
Daily Change %-0,82
Net Profit/Capital -25,10
Period 26-06
Parametre Value
Capital 500.000.000,00 ₺
Equity 112.660.264.000,00 ₺
Market Value 66.650.000.000,00 ₺
Public Ownership Ratio %46,28
Net Profit -12.551.834.600,00 ₺
P/E Ratio -51,29
MV/BV 0,59
*Data is received with a delay of at least 15 minutes. Data is obtained during Istanbul Stock Exchange trading hours; on days and times when the Istanbul Stock Exchange is closed, the closing data of the last trading day is reflected.

Company Information

Company Information
Company NamePegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.
IndustryŞirketin faaliyet konusu; Türkiye'de, Türkiye dışında, Türkiye'den dış ülkelere ve dış ülkelerden Türkiye'ye tarifeli veya tarifesiz uçak seferleri ile yolcu, yük ve posta taşımacılığı yapmak, Her türlü hava ulaşım aracını satın almak, kiralamak, kiraya vermek, ithal ve ihraç etmek, çeşitli şekillerde iktisap etmek ve elden çıkarmak, Hava taşımacılığı için gerekli her türlü makine, araç gereç, teçhizat, yedek parça ve tamir parçalarını üretmek, kiralamak, kiraya vermek, ithal ve ihraç etmek, bunları her şekil ve suretle iktisap etmek ve elden çıkarmak, İlgili ülke yasalarının müsaadesi oranında Türkiye'de ve Türkiye dışında havaalanları iniş, kalkış terminalleri kurmak, kurulu bu tür tesisleri iktisap etmek, kiralamak, bunlara sair suretlerle zilyet olmak ve bunları elden çıkarmak, Sahibi veya zilyedi bulunduğu uçak ve sair hava ulaşım araçları ile üçüncü kişiler mülkiyet veya zilyetliğindeki hava ulaşım araçlarına, hava alanlarında bakım ve onarım yerlerinde, uçuş bakım ve onarım hizmetleri vermek, Havaalanlarında ve uçuş sırasında kendi personeline, diğer havayolu kuruluşlarının personeline ve yolculara ücretli veya ücretsiz yeme, içme hizmeti ve diğer her türlü ikram hizmetleri vermek ve bu amaçla gerekli organizasyonları kurmak ve işletmek veya iştirak etmek, ikram ürünlerini almak, satmak, ithal ve ihraç etmek, Türkiye içinde ve dışında kurup işlettiği hava ulaşım organizasyonunun ihtiyaçlarını karşılamak üzere parça depoları, sundurma ve hangarlar kurmak ve işletmek, Turistik amaçlı ve havayolu ile taşınması üstlenilen yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere hava limanları dolaylarında veya sair yörelerde otel, motel, hostel, mokamp, kamping, pansiyon, dinlenme evleri, sportif tesisler, termal istasyonları, animasyon tesisleri, lokanta, kafeterya, konaklama, dinlenme ve eğlenme yerleri tesis etmek, kiralamak ve işletmek, Havaalanlarında ve sair konaklama, alım, satım ve eğlenme tesisleri içinde satış yerleri açmak, Gümrük hattı içi ve dışı gümrük vergisi istisnalı mağazalar kurmak, işletmek, Her türlü yer hizmet faaliyetlerinde bulunmak, Şirketin amaç ve konusu ile ilgili olarak eğitim hizmetleri vermektir.
AddressAeropark, Yenişehir Mahallesi, Osmanlı Bulvarı, N 11/A Kurtköy 34912 Pendik/İstanbul
Phone0 216 560 70 00
Fax0 216 560 70 90
Board of Directors-MEHMET TEVFİK NANE, -ALİ İSMAİL SABANCI, -MEHMET CEM KOZLU, -STEPHEN MARK GRIFFITHS, -AGAH UĞUR, -AYŞEGÜL İLDENİZ, -NEYRAN ARSLANTÜRK, -ALEJANDRO CRUZ DE LLANO
Period26-06
Initial Public Offering Date12-01-1990

Partners

PartnersCapital ₺Ratio %
ESAS HOLDİNG A.Ş.264.056.016,23052,810
DİĞER235.943.983,77047,190

Subsidiaries

SubsidiariesCapital ₺Ratio %
Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş.108.597.285,00036,200
Pegasus Europe B.V.50.250.000,000100,000
Ceské aerolinie a.s.2.000.000,000100,000
Pegasus Airlines Ventures LP1.000.000,000100,000
Pegasus Airlines Innovation Lab, Inc.200.000,000100,000
Pegasus Havacılık Teknolojileri ve Ticaret A.Ş.100.000,000100,000

Divisions

SymbloDateRatioRights IssueBonus IssueDividend
PGSUS14-05-2024​4.88760,000388,7600,000