Web sitemizi kullanabilmek için javascript özelliğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.

 • Piyasa Verileri
 • BİST 100

  11064,85
 • USDTRY

  33,0557
 • EURTRY

  36,0514
 • EURUSD

  1,0906
 • AU ONS

  2411,25

Bulls Yatırım Yönetim Kurulu

Kemal Akkaya
Yönetim Kurulu Başkanı

1974’de Adana da doğan Kemal Akkaya, lisans ve yüksek lisans eğitimini İşletme alanında tamamlamıştır. Kariyerine 1997 yılında Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Uzman Yardımcısı olarak göreve başlayan Akkaya 2015 yılına kadar sırasıyla Yatırım Uzmanı, Yatırım Müdür Yardımcısı ve Yatırım Müdürü görevlerinde bulunmuştur.

Sermaye Piyasalarında 20 yılı aşkın deneyimi bulunmakta olup aynı zamanda melek yatırımcı olarak girişim sermayesi alanında da tecrübelidir. Sermaye Piyasası İleri Düzey ve Türev Araçlar lisansı bulunmaktadır.


Burak Salman
Yönetim Kurulu Üyesi & Genel Müdür

1984 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Burak Salman, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü'nü derece ile tamamlamıştır. Eğitim hayatına İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Bankacılık ve Finans Bölümü'nde yüksek lisans yaparak devam etmiştir.

İş hayatına 2005 yılı Temmuz ayında Denizbank'ta Hazine Asistanı olarak başlayan Burak Salman, aynı yıl Aralık ayında Eczacıbaşı Menkul Değerler'de hisse senedi analistliği görevine başlamıştır.


Birçok aracı kurumun Araştırma bölümlerinde hisse senedi analistliği ve yöneticilik yapan Burak Salman, Araştırma, Fon Yönetimi, Model Portföy Oluşturma ve Yönetimi, Şirket Değerlemesi ve Analizi gibi temel konularda uzmanlaşmıştır. Bulls Menkul Değerler’e katılmadan önce, Tera Yatırım, BULLS Yatırım ve Global Menkul Değerler'de Araştırma Bölüm Direktörlüğü pozisyonlarını yönetmiştir.

Burak Salman, Sermaye Piyasası İleri Düzey 3, Türev Ürünler ve Kurumsal Yönetim lisanslarına sahiptir. Evli ve iki çocuk babası olan Burak Salman, iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Mahir Can Ereren
Yönetim Kurulu Üyesi

King’s College London’dan yüksek lisans derecesi ve İstanbul Üniversitesi’nden lisans derecesine sahiptir. Deutsche Bank, QNB, Borusan Holding, Ata Yatırım, Ernst & Young, Tera Yatırım gibi yerli ve çok uluslu birçok kurumda 15 yılı aşkın iş tecrübesi bulunmaktadır. Kariyeri boyunca hisse senedi araştırma, kurumsal finansman, portföy yönetimi ve finansal danışmanlık alanlarında uzmanlaşmış ve yöneticilik rolü üstlenmiştir.

Türkiye başta olmak üzere, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Uzak Doğu bölgelerinde 12 farklı ülkede projeler yürütmüş ve finansal işlemlerin gerçekleşmesine katkı sağlamıştır. Dönemsel olarak çeşitli üniversitelerde finans ve değerleme teorisi üzerine ders ve seminerler vermektedir.


Murat Barışık
Yönetim Kurulu Üyesi

26 Ağustos 1986 yılında Kadıköy’de dünyaya gelmiştir. 2006 – 2010 yılları arasında Doğuş Üniversitesi'nde Ekonomi ve Finans bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Sermaye piyasalarına üniversite yılları sırasında ilgi duymaya başlayan Murat Barışık, Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey ve Türev Araçlar lisanslarını da alarak eğitim hayatına devam etmiş ve 2010 – 2012 yılları arasında Maltepe Üniversitesi'nde Muhasebe ve Finans yüksek lisansını tamamlamıştır. Şu anda doktorasına devam etmektedir.

Yüksek lisans eğitimine başladığı aynı yıl içerisinde Ata Online şirketinin Yatırım Merkezi biriminde kariyerine ilk adımı atmış ve aynı grup şirketi içerisinde Ata Yatırım şirketinde en son Genel Müdür Yardımcısı olarak profesyonel iş hayatına devam etmekteydi. Yoğun çalışma temposunun yanı sıra borsa ve finans konularında çeşitli televizyon ekonomi kanallarında, gazete ve dergilerde köşe yazılarında yorumlarını paylaşan Murat Barışık, zaman zaman tecrübelerini aktarmak için çeşitli üniversitelerden davet alarak toplantı, seminer ve etkinliklerde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Eğitimlerine grup şirketleri içerisinde de iç eğitmen olarak devam etmektedir. İlgisini çeken start-up veya küçük girişimcilere projeleri için finansal destek sağlamaktadır ve mentorluk yapmaktadır. Sosyal medyayı da aktif olarak kullanarak haftalık ve günlük periyotlarla YouTube'da çeşitli sektör ve gündem konularında, zaman zaman çalışma arkadaşlarıyla, zaman zaman tek olarak çektiği videoları yüklemekte, canlı yayınlar açmakta ve Twitter hesabında da gündemle ilgili yorumlarını paylaşmakta, aynı zamanda gelen soruları yanıtlamaya özen göstermektedir.

Aralık 2022 ve Ocak 2024 yılları arasında Tera Yatırım’ın Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.

Boş zamanlarını golf oynayarak, satranç oynayarak ve felsefe, ekonomi gibi konularda kitap okuyarak geçirmektedir. Çeşitli spor kuruluşları ve felsefi derneklerde de üyeliği bulunmaktadır. Aynı zamanda eski hisse senetleri ve borçlanma araçları koleksiyonuna sahiptir. İki çocuk babası olan Murat Barışık, ailesi, dostları ve yakın çevresi ile zaman geçirmeyi sevmekte ve gastronomi konularıyla da ilgilidir.


Gökay Yılmaz
Yönetim Kurulu Üyesi & Genel Müdür Başyardımcısı

Gökay Yılmaz, 1997 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden (Muhasebe ve Finansman Uzlanım Dalı) mezun olmuş, 2002-2003 döneminde Yeditepe Üniversitesi İşletme MBA (Finans ve İşletme Yönetimi) yüksek lisansını tamamlamıştır. Ayrıca Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Politikası Yüksek Lisans programına devam etmiştir.

Profesyonel kariyerine 1997 yılında OYAK Yatırım Menkul Değerler AŞ’de Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Yılmaz, daha sonra Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. de İç Denetim Sistemleri Direktörü, Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. İç Sistemler Grup Başkanı, MİLPA Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerle birçok önemli kurumda üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2017 yılından itibaren Borsa İstanbul A.Ş. Disiplin Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yılmaz, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve KGK Bağımsız Denetim, SPL Düzey 3 (İleri Düzey), SPL Türev Araçlar, Kredi Derecelendirme, Bağımsız Denetim ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisanslarına sahiptir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Şimdi Hesap Açın

Bulls Yatırım Asistan

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?